olej petronas

Najprostszy sposób na obniżenie kosztów eksploatacji samochodu.

Nie pierwszy raz poruszam temat oleju silnikowego. Nie bez powodu! Jest to jeden z najważniejszych elementów  związanych prawidłowym działaniem naszego samochodu.  Jego waga nadal bywa bagatelizowana przez kierowców.  Jest to olbrzymi błąd.  Gdy wyjeżdżamy nowym samochodem z salonu silnik pracuje równo i bez zakłóceń. Sztuka polega na tym, aby utrzymać ten stan jak najdłużej. Duża w tym rola oleju silnikowego.

Przełomem na rynku olejów silnikowych było wynalezienie oleju syntetycznego. Ale to już odległa historia.  Od tamtej  pory producenci nieustannie udoskonalają swoje produkty. Warto zatem zwracać uwagę na nowe rozwiązania, które oferują. Doskonałym przykładem zastosowania nowych technologii z korzyścią dla naszego portfela to technologia Cooltech/Cooltech + w olejach  PETRONAS Syntium.

Dlaczego olej silnikowy jest tak istotny?

Olej silnikowy odgrywa kluczową rolę, jeżeli chodzi o prawidłową pracę silnika jak i jego podzespołów. Nagromadzone zanieczyszczenia – nagar, sadza, szlam – zaburzają ich pracę. Wpływają na pracę zaworów, wtryskiwaczy, kolektora dolotowego, filtra cząstek stałych oraz wielu innych elementów i układów wtórnego oczyszczania spalin. Ta lista jest bardzo długa. Dlatego tak istotne jest  zastosowanie oleju najwyższej jakości oraz systematyczna jego wymiana. Nie rzadziej niż raz na rok lub 15 000 km.

olej petronas
Osad w kanałach dolotowych i zaworach ssących.

Na czym polega wyjątkowość oleju PETRONAS?

Jak wszyscy wiedzą, producenci coraz częściej oferują nam w swoich samochodach silniki o małej pojemności przy jednocześnie dosyć wysokich osiągach. Pracują one w niewiarygodnie wysokich temperaturach i w skrajnych obciążeniach.  Jazda zatłoczonymi ulicami oraz  system start/stop powoduje jeszcze większy ich wzrost naprężeń termicznych. Większość silników spalinowych (ICE) przetwarza na moc zaledwie około 35% paliwa. Pozostała energia nie jest wykorzystywana,  jest marnowana i rozpraszana głównie w postaci ciepła. Technologia CoolTech+TM, zastosowana w olejach PETRONAS Syntium  zwiększa  zdolność oleju do kontrolowania ciepła wytwarzanego w wyniku tarcia. Dzięki temu można zwiększyć ilość paliwa przetwarzanego na moc, a co za tym idzie zmniejszyć zużycie paliwa. Olej maksymalizuje wydajność silnika, zmniejszając zużycie paliwa i emisję spalin nawet o 3%. Czyli oszczędzamy swój portfel i przyrodę.

Dodatkowe atuty oleju PETRONAS Syntium.

  • Utrzymanie wydajności na wysokim poziomie od wymiany do wymiany. 

Jedną z istotnych właściwości oleju jest to, aby jak najdłużej zachowywał swoje właściwości. Czyli był w stanie zachować swoje parametry od wymiany do wymiany. Dzięki wzmocnionym wiązaniom cząsteczek olejowych olej PETRONAS Syntium z technologią CoolTech™ skuteczniej rozprasza ciepło generowane przez tarcie i spalanie.  Dzięki temu ma zwiększoną o 68% odporność na utlenianie w stosunku do normy branżowej.  Co za tym idzie znacznie dłużej zachowuje swoje właściwości.

  • Zwiększona ochrona elementów silnika

Oczywiście lepsze chłodzenie ma również wpływ na redukcję zużycia elementów silnika. Lepsza ochrona najważniejszych części silnika przed szkodliwymi osadami i zużyciem znacząco obniża koszty eksploatacji samochodu.  Chyba już nikomu nie muszę przypominać o turbosprężarkach i tym jak istotne jest ich chłodzenie czy  układach rozrządu napędzanych łańcuchami. O roli oleju w przypadku rozrządu więcej w „Jakie są przyczyny i objawy uszkodzenia łańcucha rozrządu?

 

PETRONAS jest oficjalnym partnerem technologicznym 8-krotnego triumfatora Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA – zespołu MERCEDES-AMG PETRONAS Formula One Team. Kluczową rolę w sukcesie zespołu odgrywa bezkonkurencyjna zdolność samochodu do zamiany paliwa w energię. Technologia PETRONAS umożliwia bolidowi Formuły 1 Mercedes-AMG PETRONAS osiągnięcie ponad 50% sprawności cieplnej – co czyni go najbardziej wydajnym silnikiem spalinowym, jaki kiedykolwiek powstał.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *