on z benzyną

Pomyliłam ON z benzyną i co dalej???

O ile łatwo zatankować benzynę do diesla odwrotnie nie jest to już takie phttps://autokult.pl/t/109136,jakosc-paliwroste. Pistolety do tankowania ON są większe a wlew paliwa benzyny niewielki więc tu prawdopodobieństwo jest mniejsze. Niestety jest to marne pocieszenie. Bardziej niebezpieczne dla auta jest zatankowanie benzyny do diesla niż odwrotnie.

Co w takiej sytuacji?

Poradników na ten temat na forach znajdziemy masę, ale z mojego doświadczenia warsztatowego niewątpliwie wynika: w przypadku samochodów nowej generacji nie zgodzę się z opinią, że na wagę problemu wpływa ilość wlanych litrów. Chyba, że mówimy o pół litra dolanego PB na pełny zbiornik ON co i tak nie daje pewności, że nasze wtryski na tym nie ucierpią.

Po pierwsze nie wpadaj w rozpacz. Blondynce, brunetce, czy rudej – każdej się to może zdarzyć. Mężczyznom również. Pośpiech sprzyja pomyłkom. Jeżeli zorientowałaś się zanim odpaliłaś auto to połowa sukcesu. Auta pod, żadnym pozorem nie uruchamiamy. Należy odholować auto do profesjonalistów. Wypompować zawartość zbiornika  wymienić filtr paliwa i wypłukać układ paliwowy.

W sytuacji gdy auto zostało uruchomione i przejechało kilka kilometrów naprawa może okazać się niestety bardziej kosztowna. W takiej sytuacji niewątpliwie czynności jak poprzednio. Dodatkowo może się okazać, że będzie konieczność wymiany pompy wtryskowej a nawet wtryskiwaczy.

Osobiście mam sposób na uniknięcie takiej pomyłki. W związku z tym, że tankowanie należy do czynności automatycznych wyrobiłam w sobie nawyk czytania naklejki na klapie wlewu paliwa. Wystarczy kilkakrotnie przywiązać do tego wagę a później dzieje się to automatycznie Biorąc pod uwagę, że często przesiadam się z Diesla do benzyny wielokrotnie oszczędziło mi to kłopotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *