Warsztat na obcasach

Każde odwiedziny warsztatu samochodowego to dla większości Pań duży stres. Z reguły wszystkie mamy problem z rozróżnieniem poszczególnych części naszego auta. Nic w tym dziwnego, przy nowych autach mają z tym problem również mężczyźni.

Czym powinien charakteryzować się serwis samochodowy przyjazny dla Kobiet?

Kobiety z natury są bardziej emocjonalne. Efektem tego bywają problemy w dogadaniu się z obsługującym nas pracownikiem. Łatwiej jest porozumieć się, gdy mamy kontakt z osobą, która traktuje nas poważnie. Wyczerpująco udziela nam odpowiedzi na nasze wątpliwości. W jasny i zrozumiały sposób wytłumaczy nam przyczynę awarii, z czego wynika konieczność naprawy bądź wymiany danych podzespołów. Niewątpliwie znaczenie ma fakt, gdy w warsztacie pracują również kobiety. Lepiej znają i rozumieją kobiece problemy i oczekiwania. Wiedzą, że to co dla mężczyzn jest oczywiste kobietom może przysporzyć problemy, więc w naturalny sposób łatwiej jest służyć pomocą. Takie podejście pozwala nam kobietom poczuć się pewnie i bezpiecznie. Nie mamy wtedy wątpliwości co do sensowności naprawy i poczucia, że być może ktoś nas naciągnął.

Ważne jest też aby nasz warsztat poważnie traktował nasze drobne problemy, takie jak np. co oznacza kontrolka. Możliwość skorzystania w każdej chwili z pomocy chociażby telefonicznej, czy też przy wymianie żarówki, jest bardzo ważna.

Kolejną bardzo ważną rzeczą dla nas kobiet jest aby warsztat samochodowy, który opiekuje się naszym autem zadbał o to aby nas poinformować jak często należy wykonać przegląd, zainteresować się klimatyzacją czy powinnyśmy wymieniać olej w skrzyni. Przy natłoku obowiązków dobrze jest mieć kogoś kto dopilnuje za nas pewne sprawy.

Tak proste rzeczy jak to, że dzieci są mile widziane i znajdzie się kilka zabawek czy chociażby możliwość obejrzenia przez chwilę bajek a my w tym czasie możemy spokojne porozmawiać okazują się bardzo dogodnym rozwiązaniem.

Oczywiście poza tymi czysto kobiecymi oczekiwaniami bardzo ważna jest fachowość i odpowiedni sprzęt do wykonywania napraw. Prawidłowo wykonana diagnostyka i naprawa uchroni nas przed niespodziankami w trakcie jazdy. Poczucie bezpieczeństwa, że nasze auto jest prawidłowo serwisowane jest bardzo ważne.

Zapraszam wszystkie Panie – z kobietą w warsztacie zawsze łatwiej. Morela Serwis Samoochodowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *