dezynfekcja samochodu

Skuteczne metody dezynfekcji klimatyzacji samochodowej!!

Wiosna, pora porządków. Warto pomyśleć o samochodzie. Szerzej chciałabym zająć się problemem: odgrzybianie klimatyzacji – dezynfekcja klimatyzacji. O tym, że należy ją wykonywać nie muszę już nikogo przekonywać. Jak we wszystkich dziedzinach mamy wybór. Warto zapoznać się  jakie mamy możliwości:
  • Preparaty typu spray, pianka  do odgrzybiania klimatyzacji. Gotowe do samodzielnego użycia i niedrogie. Poza atrakcyjną ceną i chwilowo pięknym zapachem nie spełniają swojej roli. Gdyby było to takie proste nikt nie miałby problemów z zagrzybionymi mieszkaniami. Wystarczyłby dobry spray i po sprawie.  Jest to kolejny produkt na rynku,  który kosztuje niewiele więc łatwiej jest nam podjąć decyzję o zakupie a tak naprawdę są to pieniądze „wyrzucone w błoto. „Nie polecam!!.
  • Ozonowanie. Ozon ma bardzo silne właściwości odkażające – niemal pięćdziesiąt razy bardziej, niż chlor. Gazowy stan skupienia, sprawia, że dociera on wszędzie – działaniu ozonu poddana jest nie tylko klimatyzacja, ale także cała tapicerka z podsufitką. Utlenia, szkodliwe zwiazki przez co przestają być dla nas problemem. Warto pamiętać, że aby zabieg był skuteczny dobrze aby nasze auto było  świeżo odkurzone.  stosowałabym ją gdy zależy nam nam na pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów: papierosów, zwierzęcych, stęchlizny, spalenizny z samochodu.  Przy okazji zostaną usunięte pleśń, grzyby oraz roztocza z klimatyzacji. Wadą metody jest to, że jej efekty utrzymują się stosunkowo krótko. W sytuacji gdy klimatyzacja jest bardzo zagrzybiona i czujemy już z niej nieprzyjemny zapach bywa nieskuteczna.
  • Metoda ultradźiwiękowa – chemiczna. Jest to połączenie ultradzwięków i silnej substancji grzybobójczej.  Przy pomocy ultradźwięków chemia przedostaje sie do najbardziej ukrytych zakamarków układu klimatyzacji. Obecnie najskuteczniejszy sposób  który przynosi najdłuższe efekty. Odgrzybianie klimatyzacji tą metodą raz do roku  w zupełności wystarczy. Więcej o tej metodzie:

Serwis klimatyzacji

Należy pamiętać, że przy okazji każdej dezynfekcji klimatyzacji konieczna jest wymiana filtra kabinowego. Warto  podejść do tematu z drugiej strony. Podczas przeglądu gdy  wymieniony jest filtr przeciwpyłkowy przy okazji pamiętajcie o odgrzybieniu klimatyzacji.

http://www.warsztatnaobcasach.pl/wymiana-filtra-powietrza-samochod.html/

Umów się: tel.+48 519 083 733

3 komentarze

  1. […] Preparaty typu spray, pianka  do odgrzybiania klimatyzacji. Gotowe do samodzielnego użycia i niedrogie. Poza atrakcyjną ceną i chwilowo pięknym zapachem nie spełniają swojej roli. Gdyby było to takie proste nikt nie miałby problemów z zagrzybionymi mieszkaniami. Wystarczyłby dobry sprey i po sprawie.  Jest to kolejny produkt na rynku,  który kosztuje niewiele więc łatwiej jest nam podjąć decyzję o zakupie a tak naprawdę są to pieniądze.. czytaj dalej:Jaką metodę odgrzybiania klimatyzacji wybrać? […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *