dezynfekcja samochodu

Skuteczna metoda dezynfekcji samochodu.

W sytuacji w której wszyscy się znaleźliśmy dobrze jest maksymalnie zabezpieczyć swoje otoczenie przed kontaktem z Koronawirusem a także przed zarażaniem innych. Najbezpieczniejszym środkiem komunikacji jest obecnie samochód. Jak skutecznie zdezynfekować swoje auto?

Postanowiłam sprawdzić co możemy zrobić w tej kwestii. Metody, które mamy dostępne w tym celu są to wszystkie metody stosowane przy odgrzybianiu klimatyzacji. Jaka jest ich skuteczność w przypadku wirusów?

Pianki – spray – jak w przypadku odgrzybiania tak i właściwości wirusobójczych nie jest to metoda skuteczna. Poruszałam ten problem w artykule: Skuteczne metody odgrzybiania klimatyzacji.

Przyjrzałam się bliżej metodzie, którą stosuję w swoim serwisie Morela od lat, pod kątem właściwości wirusobójczych.

Metoda ultradźwiękowa – metoda uznawana obecnie za najskuteczniejszą. Do dezynfekcji używane jest specjalne urządzenie rozpylające skondensowany detergent. Urządzenie wytwarza ultradźwięki o częstotliwości 1.7 MHz, które rozbijają parujący płyn  do postaci mgiełki, która znacznie skuteczniej dociera w każde miejsce układu klimatyzacji, dezynfekując i czyszcząc również wnętrze samochodu. Mleczko dezynfekujące pokrywa wszystkie odkażane powierzchnie utrudniając rozwój kolejnych pasożytów. 

Czy przy pomocy tej metody pozbędziemy się wirusów z samochodu?

Sprawdziłam skład preparatu używanego do dezynfekcji Wynn’s Airco-Clean .

  1. propan-2-ol ( Alkohol izopropylowy- izopropanol ),
  2. 2-(2-Butoksyetoksy) etanol,
  3. benzylo-c12-16-alkilodimetylo chlorki.

Wszystkie te substancje stosowane są w przemyśle i medycynie jako środki dezynfekujące o silnych właściwościach wirusobójczych oraz grzybobójczych. Biorąc pod uwagę sposób ich rozprzestrzeniania w aucie zdezynfekują nie tylko klimatyzację a także całe wnętrze samochodu.

Należy pamiętać, że przy okazji każdej dezynfekcji klimatyzacji konieczna jest wymiana filtra kabinowego. Tutaj też warto wybrać filtr z dodatkowymi powłokami: biofunkcjonalną i antymikrobiologiczną.

morela serwis samochodowy Umów się: tel. 519-083-733 Łomianki ul. Warszawska 56

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *